FOTBAL EUROPEAN. Leicester, campioana din Premier League, a fost învinsă la debutul noului sezon de o nou-promovată

Leicester, deținătoarea titlului de campioană a Angliei, pierdut, sâmbătă, partida disputată, sâmbătă, în deplasarte, la Hull city, scor 1-2, în prima etapă a noii stagiuni.

Leicester, marea revelație a sezonului trecut din Premier League, a fost învinsă, sâmbătă, în deplasarea de la Hull City, scor 1-2. Gruparea care a promovat în prima divizie în vară, a deschis scorul în minutul 45+1 prin Adama Diomande, iar campionii au egalat în partea secundă, datorită lui Riyad Mahrez, în minutul 47, din penalty. Golul victoriei gazdelor i-a aparținut lui Robert Snodgrass, în minutul 57.