FCSB a încheiat cu o VICTORIE perioada de pregătire. Florin Tănase a salvat o lovitură de la 11 metri

FCSB s-a impus, marți, cu scorul de 2-0 în confruntarea cu NK Osijek. Marcatorii partideu ai fost Florin Tănase și Filipe Teixeira.

FCSB a încehiat cu un succes perioada de pregătire din această iarnă. Elevii lui Nicolae Dică au câștigat cu 2-0 testul de verificare disputat, marți, în cantonamentul din Spania, împotriva croaților de la NK Osijek. Florin Tănase a deschis scorul în minutul 10, iar Filipe Teixeira a punctat în minutul 53. Florin Niță, poratarul care se va alătura echipei cehe Sparta Praga, a parat o lovitură de la 11 metri, în minutul 76.