FC Barcelona, duel cu mexicanii

Mexicanii de la Atlante Cancun au câştigat astăzi, la Abu Dhabi, scor 3-0, duelul cu neozeelandezii de la Auckland City, partidă din cadrul sferturilor de finală ale Cupei Mondiale a cluburilor de fotbal.

Golurile au fost marcate de Arreola (minutul 36), Bermudez (minutul 69) şi Silva (minutul 90+1).

În semifinale, se vor disputa meciurile: Pohang Steelers (Coreea de Sud) - Estudiantes de La Plata (Argentina), marţi, 15 decembrie, ora 18.00 (în direct pe Digi Sport); Atlante Cancun - FC Barcelona (Spania), miercuri, 16 decembrie, ora 18.00 (în direct pe Digi Sport).

Tot miercuri, de la ora 15.00 (în direct pe Digi Sport), va avea loc confruntarea pentru locul cinci, între Mazembe Lubumbashi (RD Congo) şi Auckland City.