Dezastru pentru Reghecampf. Este la un pas de eșec în Emirate

Lui Laurențiu Reghecampf nu-i iese nimic în startul de sezon cu Al Wasl, în Emiratele Arabe Unite.

Nici în noul sezon din Emirate nu-i merge bine fostului antrenor de la Steaua și Chiajna. După 3 etape, Laurențiu Reghecampf a acumulat doar un punct în campionat și se află pe loc retrogradabil cu Al Wasl.

Al Wasl a pierdut cu 1-0 pe terenul celor de la Ajman, vineri seara. Mai mult de atât, înfrângerea a venit după ce echipa lui Reghe a jucat cu un om în plus aproape tot meciul. Ajman a rămas în 10 jucători încă din minutul 13, după eliminarea fundașului Mohammed Ahmed.

Reghecampf, la retrogradare

Golul gazdelor a venit în minutul 21, prin Steve. Formația lui Reghe a forțat egalarea prin numeroase ocazii, însă în zadar. S-a terminat 1-0, iar Al Wasl este pe poziția a 13-a în clasament, loc retrogradabil.

Etapa viitoare, Al Wasl va juca pe teren propriu, împotriva celor de la Al Sharjah. Laurențiu Reghecampf a venit în Emirate la începutul lui 2019. Sezonul trecut a încheiat pe locul 9.