Degringoladă la FCSB. „Roș-albaștrii” au fost învinși de Astra Giurgiu și îl așteaptă pe noul antrenor

FCSB a pierdut cu scorul de 1-2 confruntarea cu Astra Giurgiu, disputată, luni, în deplasare, în etapa a 4-a a Ligii I.

FCSB a pierdut cu scorul de 1-2 confruntarea cu Astra Giurgiu, disputată, luni, în deplasare, în etapa a 4-a a Ligii I. A fost cel de-al doilea eșec consecutiv, după ce în runda precedentă „roș-albaștrii” cedaseră, scor 0-2, cu FC Botoșani.

La Giurgiu, Valentin Gheorghe a deschis scorul în minutul 20, după o greșeală a lui Mihai Bălașa. Fundașul central avea să fie schimbat în minutul 40 cu Ionuț Vână. FCSB avea să egaleze datorită lui Răzvan Oaidă, în minutul 28, dar lovitura de grație a dat-o Denis Alibec, în minutul 75.

Cu două înfrângeri și un egal în patru etape din Liga I, FCSB este în degringoladă și așteaptă numirea unui nou antrenor. Gigi Becali se pare că s-a înțeles cu Toni Conceicao, portughezul urmând să debuteze, joi, în meciul cu Mlada Boleslav din Liga Europa.