CUPA ROMÂNIEI. Dinamo - Astra Giurgiu, 2-1. Final plin de SUSPANS în „Groapă”. Marius Șumudică a ajuns la spital în timpul jocului

Dinamo s-a calificat, marți, în semifinalele Cupei României, după victoria obținută pe teren propriu, împotriva Astrei Giurgiu, scor 2-1.

Dinamo a obținut biletele pentru semifinalele Cupei României, după un final de infarct, în partida cu Astra Giurgiu (scor 2-1). Gazdele au punctat în minutul 17, prin Gnohere, și păreau să nu mai aibă probleme de calificare, dar oaspeții au egalat datorită lui Enache (90+1). Însă, în al patrulea minut al prelungirilor, Palici a punctat decisiv pentru Dinamo, iar „câinii” vor avea șansa să lupte pentru calificarea în finala Cupei României. Marius Șumudică, antrenorul Astrei, a plecat de pe bancă în minutul 70 și s-a dus la spital, pentru că acuza probleme cardiace. Ulterior, tehnicianul giurgiuvenilor a plecat spre casă.

Tot marți, într-un alt meci din „sferturile” Cupei României, ASA Târgu Mureș a trecut în deplasare de ACS Poli Timișoara, scor 1-1, 8-7 după executarea loviturilor de departajare.