COPA AMERICA. Ecuador - Mexic, 2-1 și Chile - Bolivia, 5-0. Se cunosc primele echipe calificate în „sferturi”

Alexis Sanchez (Chile)
Autor: | | 1 Comentarii | 568 Vizualizari

Chile și Bolivia sunt primele două echipe care și-au asigurat calificarea în sferturile de finală ale Copei America. În schimb, Ecuador va trebui să aștepte jocul rezultatelor.

Chile, țara-gazdă a acestei ediții a Copei America, a câștigat, vineri noapte, partida disputată cu Bolivia, scor 5-0. Golurile „roș-albaștrilor” au fost marcate de Aranguiz (3 și 66), Sacnhez (37), Medel (79) și Raldes (86 - autogol). În cealaltă partidă a grupei, Ecuadorul a disput de Mexic, scor 2-1 (Bolanos 26, Valencia 57 / Jumenez 64 - din penalty). Astfel, Chile și Bolivia s-au calificat în „sferturi”, iar ecuadorienii așteaptă rezultatele din celelalte două grupe, pentru a vedea dacă vor face parte din cele două naționale clasate pe locul al 3-lea, care vor evolua în fazele eliminatorii.

Clasament Grupa A: 1. Chile 7p, 2. Bolivia 4p, 3. Ecuador 4p, 4. Mexic 2p

Calin Popescu Tariceanu, presedinte interimar al tarii! Ipoteza care arunca in aer SCENA politica! Ce se intampla cu Iohannis