
Fostul general al SRI, Florian Coldea, s-a întâlnit, în decembrie, la Viena, cu fostul premier tehnocrat, Dacian Cioloș, potrivit ziardecluj. ro.
Sursa citată susține că cei doi au luat masa la un restaurant din Viena, în preajma Sărbătorilor de iarnă. Publicația susține că Cioloș a plecat la Munchen după întâlnire. Aceeași sursă susține că Florian Coldea și-a petrecut câteva zile și la cabana unui milionar clujean.
Cantinetta Antinori, locul unde ar fi avut loc întâlnirea, este un loc de fițe din Viena, iar Cioloș și Coldea au stat la separeu. Această întrevedere ar face parte dintr-un plan de pregătire a lui Dacian Cioloș pentru cursa prezidențială, potrivit sursei citate.
Jurnaliștii de la ziarul clujean spun că i-au trimis fostului premier un sms cu rugămintea de a comenta această întrevedere, însă, pentru moment, nu au primit un răspuns.