Victorie INCREDIBILĂ obținută de CSM Poli Iași în meciul cu Dinamo. Moldovenii au întors rezultatul în ultimele minute. „Nu-mi explic asta”

CSM Iași a câștigat cu 2-1 partida disputată, duminică, pe teren propriu, în compania celor de la Dinamo, în etapa a 6-a a campionatului intern.

CSM Iași s-a impus spectaculos, cu scorul de 2-1, în fața formației Dinamo, în jocul desfășurat, duminică, în Copou. „Câinii” au deschis scorul în minutul 9 prin Adam Nemec și au intrat la vestiare cu avantaj minim. În partea a doua, oaspeții l-au pierdut pe Ionuț Nedelcearu, eliminat în minutul 74, iar moldovenii au egalat prin Luwagga Kizito (80). În minutul 85, Kamer Qaka, de la gazde, a fost și el tirmis la vestiare de arbitrul Sebastian Colțescu, după ce a văzut gratuit al doilea galben. În ultimele secunde, Jo Santos a dat lovitura și a marcat golul victoriei ieșene.

„Nu-mi explic căderea asta după eliminarea lui Nedelcearu. N-am avut un pic de minte. Trebuie să ne dăm seama când avem nevoie de un punct, dar nu trebuie să pierdem așa. Iași a demonstrat în ultimele meciuri că e o echipă care pune probleme când o lași. Am arătat foarte prost în ultimele 30 de minute. Felicit echipa Iașiului pentru dăruire. Trebuie să-mi cert jucătorii pentru că nu-i posibil să faci asemenea greșeli”, a spus Cosmin Contra, la Digi Sport.