Victor Pițurcă debutează la CS „U” Craiova cu o victorie norocoasă. Oltenii au învins-o pe Astra Giurgiu

CS „U” Craiova a câștigat la limită, scor 1-0, disputa cu Astra Giurgiu, de pe teren propriu, din etapa a 7-a a Ligii.

CS „U” Craiova a câștigat la limită, scor 1-0, disputa cu Astra Giurgiu, de pe teren propriu, din etapa a 7-a a Ligii. La primul meci cu Victor Pițurcă manager general, „alb-albaștrii” au pus mâna pe cele trei puncte, grație unui gol reușit de Nicușor Bancu, în minutul 68.

Astra a fost echipa care a dominat meciul și a avut ocazii mai mari, inclusiv un penalty ratat de Mihai Răduț, în minutul 36. Totuși, elevii lui Dan Alexa nu au reușit să puncteze pe „Ion Oblemenco”.