Un jucător de la Real Madrid, răpus de un virus, în timpul meciului din Liga Campionilor

Belgianul Thibault Courtois a avut mari probleme la pauza meciului Real Madrid - FC Bruges și a fost schimbat

Real Madrid a remizat, marți, pe teren propriu, scor 2-2, cu FC Bruges, în grupele Ligii Campionilor. La pauză, belgienii au condus cu 2-0 și Zinedine Zidane, antrenorul „galacticilor”, l-a schimbat pe portarul Thibaut Courtois. N-a fost vorba despre o decizie tactică, pentru că belgianul a vomitat la pauză și n-a mai putut intra pe teren. Cel mai probabil este vorba despre un virus care i-a pus probleme belgianului.

Locul lui Courtois a fost luat de Alphonse Areola, cel care a închis poarta „galacticilor” în partea a doua.

„Rezultatul e prost, dar reacția echipei a fost foarte bună. Totuși, nu putem fi fericiți. Trebuia să obținem cele 3 puncte. Primul gol pe care l-am primit e de râs. Nu am fost concentrați și ne-au surprins.

La pauză le-am zis jucătorilor că mai avem 45 de minute pentru a întoarce rezultatul. Am văzut o altă atitudine în repriza a doua. Nu poți mereu să joci așa cum vrei! Uneori, adversarul îți schimbă strategia”, a spus Zidane după meci.