ŞOC la Miami. Serena Williams a fost ELIMINATĂ în optimile de finală. Ultimele două seturi au fost un COŞMAR pentru cea mai bună tenismenă a lumii

Serena Williams a pierdut meciul din "optimile" turneului de la Miami, disputat cu rusoaica Svetlana Kuznetova, scor 7-6(3), 1-6, 2-6.

Serena Williams, lidera WTA, a părăsit, luni, turneul de la Miami, în faza "optimilor". Americanca a fost elimiantă de rusoaica Svetlana Kuznetova, în trei seturi, scor 7-6(3), 1-6, 2-6. Serena s-a impus la tie-break în primul act, dar a fost egalată după setul al doilea. Kuznetova nu i-a mai lăsat nicio şansă adversarei sale în setul decisiv, pe care l-a câştigat fără dubii.