Serie A. Torino - Napoli, 3-0. Înfrângere categorică pentru campioana Italiei

Serie A. Torino - Napoli, 3-0. Înfrângere categorică pentru campioana Italiei Napoli a suferit o înfrângere drastică în etapa cu numărul 19 din Serie A. Sursa Foto: Facebook

Napoli a suferit o înfrângere categorică în etapa cu numărul 19 din Serie A. Campioana Italiei a pierdut în deplasare la Torino, scor 3-0, și rămâne pe locul nouă în clasament, cu 28 de puncte adunate.

Sezonul trecut din Serie A, Napoli obținea victorie după victorie și câștiga titlul de campioană. După ce și-a schimbat antrenorul, echipa pare că nu se regăsește, fiind în acest moment pe locul nouă în clasament.

Napoli, învinsă categoric în deplasare de Torino

Campioana de anul trecut nu și-a revenit din forma slabă nici sub comanda lui Walter Mazzarri. Echipa a fost învinsă pentru a doua oară în ultimele trei etape, de această dată cu un scor categoric.

Pe terenul lui Torino, Napoli a primit gol în minutul 43 al partidei, de la Sanabria. Nikola Vlasic a dublat avantajul în minutul 52, iar Alessandro Buongiorno a închis scorul în minutul 66.

Echipa Torino, cu portarul român Mihai Popa pe banca de rezerve, a furnizat surpriza etapei a 19-a din Serie A.

Torino - Napoli

Oaspeții au terminat meciul cu un jucător mai puțin pe teren

Serie A. Pe Stadio Olimpico Grande Torino, Antonio Sanabria (43), Nikola Vlasic (52) şi Alessandro Buongiorno (66) au marcat golurile torinezilor, care acum sunt pe locul 10, cu 27 de puncte.

De la Napoli, Pasquale Mazzocchi a văzut cartonaşul roşu în minutul 55.

Într-o altă partidă, Lazio s-a impus greu în deplasare, cu 2-1, în faţa lui Udinese. Lazio este pe locul 6, cu 30 de puncte, iar Udinese este pe 16, cu 17 puncte.

Serie A. Torino - Napoli

AC Milan a debutat cu dreptul în noul an din Serie A

Ac Milan a învins în deplasare la scor de neprezentare, 3-0, pe Empoli. Răzvan Marin a intrat pe teren în partea a doua a jocului, în minutul 74, în locul lui Alberto Grassi.

Ruben Loftus-Cheek (11), Olivier Giroud (31, penalty) şi Chaka Traore (88) au marcat golurile milanezilor. În acest moment, echipa ocupă locul trei în clasament, cu 39 de puncte.

Sassuolo, cu românul Daniel Boloca integralist, a învins sâmbătă seara cu 1-0 pe Fiorentina. În primele două partide ale rundei, Bologna şi Genoa au remizat, 1-1, iar Inter a învins pe Verona cu 2-1. Etapa din Serie A continuă cu meciul dintre Salernitana - Juventus și AS Roma - Atalanta.