Totul s-a întâmplat in parcarea unui supermarket din Bocsa, unde romii și-au amintit de niște poliție mai vechi neplătite, și s-au luat la bătaie. După ce s-au lovit cu pumnii și picioareșe, au scos cuțietele și s-au tăiat.
La fața locului au ajuns mai multe echipaje ale Poliției Locale din Bocșa, și echipajul de intervenții speciale al IPJ Caraș-Severin.
Patru dintre romii scandalagii au ajuns la Spitalul Județean de Urgență din Reșita, unul cu răni grave.
„Patru pacienți de etnie romă din Bocșa au avut nevoie de intervenții medicale la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean de Urgență din Reșița. Vorbim de plăgi înjunghiate toraco-abdominale, craniene și de coapse. Pacienții au fost stabilizați, suturati, investigați radiologic, iar trei dintre acestia nu au prezentat leziuni osoase și au părăsit unitatea medicală. Un singur pacient a rămas sub observația UPU, conform rezultatului tomograf acesta prezintă o fractura în zona coastelor“, a declarat Adina Miloș, purtator de cuvant al SJU Resita pentru reper24.ro.
Ce a AFLAT Nicolae Ceausescu, inainte cu 11 zile sa fie OMORAT! Greseala care l-a costat viata

Stirile zilei
doctorulzilei.ro
Alte articole din categoria: Fapt divers
Alte articole din categorie

Mihai Mărgineanu, ATAC FURIBUND la adresa băncilor. Acesta a povestit cum a fost ȚEPUIT

EXECUŢIE în stil MAFIOT. Bărbat împuşcat după o urmărire ca în filme. Ce au DESCOPERIT autorităţile

LASA UN COMENTARIU