RUGBY. România a învins CATEGORIC naționala Rusiei. „Stejarii” au obținut și BONUSUL ofensiv

Naionala de rugby a României s-a impus, sâmbătă, în confruntarea cu Rusia (scor 30-0), susținută la Iași, în Cupa Europeană a Națiunilor.

Reprezentativa României a câștigat categoric partida din Cupa Europeană a Națiunilor, jucată, sâmbătă, la Iași, pe stadionul „Emil Alexandrescu”, împotriva Rusiei. 30-0 a fost scorul cu care au învins „stejarii”, care la pauză au condus cu 5-0, iar în cele 80 de minute au reușit patru eseuri, trecându-și în cont și bonusul ofensiv. În minutul 68, Gorcioaia și Bitiev au văzut cartonașul roșu.

Stelian Burcea (31), Florin Vlaicu (43), Viorel Lucaci (62) și Jody Rose (78) au marcat câte un eseu, iar Florin Vlaicu a reușit două transformări (41 și 78) și două lovitură de pedeapsă (43 și 58)