RUGBY. Australia - Scoția, 35-34. „Cangurii” s-au calificat DRAMATIC în semifinalele competiței.

Naționala de rugby a Australiei s-a calificat, duminică, în semifinale, după un meci foarte tensionat, disputat contra Scoției, scor 35-34.

Australia este ultima echipă care a obținut calificarea în semifinalele Campionatului Mondial de Rugby. Duminică, „Wallabies” a învins dramatic reprezentativa Scoției, în sferturi, scor 35-34, după ce, la pauză, au fost conduși cu 15-16. Pentru „canguri”, decisiv a fost Bernard Foley, cel care a adus victoria printr-o lovitură de pedeapsă transformată în ultimul minut de joc.