România, învinsă de Spania. Suporterii au intrat pe teren. FOTO

Sergio Ramos a deschis scorul, după o jumătate de oră de joc, din penalty. Spaniolii au făcut 2-0 în primele minute din repriza a doua, când Paco Alcacer a înscris simplu.

Florin Andone a marcat la doar trei minute după ce a intrat pe teren.

Acesta a fost și momentul în care doi suporteri ai naționalei României au reușit să intre pe gazon, în uralele publicului. Ei au fost escortați imediat în afara arenei.

Naționala României riscă să joace următoarele două partide din preliminarii fără suporteri, din cauza acestui incident.

Ibericii au rămas în 10, după eliminarea lui Llorente. Tricolorii n-au reușit însă să profite de avantajul numeric și au ratat două ocazii uriașe, la aceeași fază, în minutele de prelungire.

România e pe locul patru în grupa de calificare la Euro 2020 și va juca duminică împotriva Maltei, potrivit DigiSport