România, încă o prestație jalnică. „Tricolorii” s-au chinuit cu Malta și Euro pare tot mai departe

România s-a impus doar la limită, scor 1-0, într-o confruntare cu Malta, din preliminariile Campionatului European din 2020.

Naționala României a învins, duminică, reprezentativa Maltei, scor 1-0, în Grupa F a preliminariilor Campionatului European din 2020. La Ploiești, reprezentativa lui Cosmin Contra arătat blazată, fără prospețime și imaginație, iar la pauză tabela a consemnat scorul de 0-0.

În repriza a doua, George Pușcaș a înscris unicul gol al confruntării, în minutul 46. Apoi, „tricolorii” s-au chinuit să-și mai creeze ocazii la poarta oaspeților, dat jocul a arătat neputință. În final, maltezii au terminat meciul în careul nostru, fără a realiza însă ceva concret.

În această seară, în Grupa F se mai dispută meciurile Spania - Insulele Feroe și Suedia - Norvegia.