REACȚIE VEHEMENTĂ: „Cum poți să înduri o asemenea UMILINȚĂ? Toată echipa Sibiului câştigă lunar cât un jucător de la FCSB”

Gabi Balint i-a criticat dur pe jucătorii de la FCSB, după umilința trăită în fața sibienilor de la Hermannstadt, în „sferturile” Cupei României.

Gabi Balint și-a exprimat nedumerirea după înfrângerea înregistrată de FCSB în partida cu Hermannstadt (scor 0-3), în „sferturile” Cupei României. Fostul mare jucător al Stelei nu înțelege de cu au intrat „roș-albaștrii” pe teren cu o asemenea atitudine delăsătoare, fiind depășiți de adversari net inferiori.

„Ambele echipe şi-au îndeplinit obiectivul. Sibiul a mers mai departe, iar FCSB a ieşit de pe teren cu toţi jucătorii valizi. Este o umilinţă foarte mare. Cum poţi să înduri o asemenea umilinţă? Toată echipa Sibiului câştigă lunar cât un jucător de la FCSB. Puteam accepta dacă se califica Sibiul după un meci echilibrat, decis după prelungiri. Au fost nesimţiţi ăştia de la Sibiu. Cum să nu închizi meciul la 1-0 sau la 2-0? Cum să ataci tot timpul? Cei de la Hermannstadt atacau mereu, cu câte 4 jucători. Erau mereu pase verticale. Atacanții nu coborau să primească mingea, ci se duceau pe poziții viitoare. Gazdele au atacat mereu și atacanții erau în dueluri unu contra unu și aproape mereu le câștigau. Erau mai motivați, mai concentrați, mai dornici de victorie. A fost meciul cu Lazio, acum meciul cu Hermannstadt. Astea se adună. Clar se schimbă fața echipei în play-off, dar tot sunt probleme”, a spus Balint la Digi Sport.