Panică la Miami! Un tenismen s-a prăbușit pe teren și a început să plângă de durere | VIDEO

În timpul meciului de aseară, cu germanul Mischa Zverev (locul 75 ATP), din cadrul turneului de la Miami, tenismenul austriac Nicola Kuhn (255 ATP) s-a prăbușit pe teren.

Incidentul a avut loc în setul al treilea, după două ore și 7 minute de joc, când picioarele lui Kuhn au cedat din cauza unor probleme musculare. Austriacul în vârstă de 19 ani a căzut efectiv pe teren, a suferit spasme musculare și a izbucnit în lacrimi. Forțat să abandoneze partida, Kuhn a părăsit suprafața de joc pe picioarele sale.

Primul set fusese adjudecat de Nicola Kuhn, cu 6-4, în timp germanul se impusese în cel de-al doilea, cu 7-5. În acest meci, Kuhn ratase 8 mingi de meci.