LIGA I. Steaua - Viitorul, 4-1. Steliştii s-au distrat cu trupa lui Gigă Hagi

Steaua a câştigat, asătzi, partida cu Viitorul Constanţa, scor 4-1, şi s-a sitanţat la şapte puncte de ASA Târgu Mureş.

Formaţia pregătită de Gigă Hagi a reuşit să deschidă scorul în minutul 7, prin Nelson Bonilla, care a punctat cu un şut din şase metri. Peste 20 de minute, "militarii" au revenit în joc şi au izbutit să egaleze prin Cristi Tănase.

În actul secund, Steaua a beneficiat de un penalty, însă gabi Iancu a transformat slab şi Albuţ s-a opus golului. "Roş-albaştrii" au preluat conducerea prin Raul Rusescu, în minutul 78, care a înscris în urma unei centrări venite de la Alex Chipciu. Tănase a reuşit "dubla" în minutul 80, iar după 9 minute, Ţucudean a înscris al patrulea gol al Stelei.

După acest joc, Steaua se menţine pe primul loc, cu 53 de puncte, în timp ce Viitorul rămâne pe locul opt, cu 29 de puncte.