LIGA I. Steaua - Petrolul, 0-1. „Roș-albaștrii” au pierdut sub ochii lui Gigi Becali și sunt în pericol SĂ RATEZE titlu

Steaua a pierdut meciul jucat, joi, pe „Arena Națională”, contra Petrolului, scor 0-1, în etapa a 25-a a Ligii I. La partidă a asistat și Gigi Becali, patronul „roș-albaștrilor”.

Steaua a fost învinsă cu scorul de 1-0, joi, pe „Arena Națională”, de Petrolul Ploiești. Singurul gol al ultimului joc al etapei a 25-a a fost reușit de Nepomuceno în minutul 90, iar „lupii” au bifat primul succes pe terenul Stelei, după o pauză de 16 ani. Campioana en-titre rămâne lideră în clasament, cu 56 de puncte, dar mai are un avantaj doar de 4 puncte față de ASA Târgu Mureș, următoarea clasată.

La meciul de joi a asistat și Gigi Becali, patronul echipei Steaua, care a refuzat să facă vreo declarație. A fost pentru prima dată când Becali a mers pe stadion, din mai 2013 până în prezent, timp în care a fost încarcerat. Ultima dată, machidonul fusese prezent la jocul Steaua - FC Viitorul, 2-5.