LIGA I. Rapid - Gaz Metan, 1-1. Giuleștenii au ratat victoria în minutul 90+3

Echipa Rapid a terminat la egalitate, vineri seară, meciul cu cei de la Gaz Metan Mediaș, scor 1-1, în etapa a 3-a a campionatului intern.

Rapid a fost foarte aproape să bifeze, vineri, cea de-a doua victorie consecutivă în Liga I. După succesul obținut în runda anterioară, scor 2-1, cu FC Viitorul, giuleștenii au remizat pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-1. Gazdele au deschis scorul prin Daniel Pancu, în minutul 42, dar ardelenii au dat lovitura în minutul 90+3, după golul lui Llullaku (90+3).

În primul meci al etapei, FC „U” Craiova a remizat pe teren cu cei de la FC Viitorul, scor 2-2. Pentru olteni a marcat Curelea, în minutele 23 și 32, iar pentru formația patornată de Gheorghe Hagi a punctat Mitrea (20 - penalty și 79).