LIGA I. FCSB și-a dat cu stângul în dreptul la Voluntari. „Roș-albaștrii” s-au împiedicat pe terenul penultimei clasate

FCSB a remizat, sâmbătă, scor 2-2, în partida cu FC Voluntari, disputată în deplasare, în etapa a 26-a a campionatului intern.

FCSB a încheiat sezonul regulat cu un semieșec, pe terenul echipei FC Voluntari, împotriva căreia a remizat, scor 2-2. Oaspeții au deschis scorul în minutul 14, după ce Florin Tănase a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 14, gazdele au revenit până la pauză, datorită reușitelor lui Igor Armash (28) și Mihai Căpățână (45+1). FCSB a marcat imediat după pauză, gol înscris de Ioan Hora, dar n-a mai putut să treacă în avantaj până la final. Filipe Teixeira a fost eliminat în minutul 81, de la oaspeți, iar ilfovenii au rămas fără Aissa Laidouni (90+3).

FCSB termină sezonul regulat pe locul 2, cu 49 de puncte. CFR este lideră, cu 51 de puncte, Craiova încheie podiumul, cu 45 de puncte (ambele cu un meci în minus).