LIGA I. Dinamo, VICTORIE la limită cu Sepsi OSK. Cosmin Contra, „indirectă” către Negoiță: „Becali își permite tot ce e mai bun”

Dinamo a câștigat partida jucată, luni, pe teren propriu cu Sepsi OSK, scor 1-0, în etapa a 7-a a campionatului intern. La final, Cosmin Contra a vorbit despre achizițiile rivalilor de la FCSB.

Dinamo s-a impus cu 1-0 în confruntarea cu Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, disputată în etapa a 7-a a Ligii I. „Câinii” au marcat golul victoriei în repriza a doua, după ce Sergiu Hanca a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul.

La final, Cosmin Contra, antrenorul lui Dinamo, a comentat achiziția făcută, luni de Gigi Becali. Patronul FCSB l-a cumpărat pe Florinel Coman, de la FC Viitorul, iar „Guriță” a afirmat că latifundiarul din Pipera este singurul care își permite astfel de transferuri. Trimiterea a fost, indirect, și spre Ionuț Negoiță, după ce patronul din Ștefan cel Mare n-a reușit achiziții spectaculoase în această vară. „Becali îşi permite tot ce e mai bun din Liga I. Niciun alt patron din Liga 1 nu-şi permite asta. El e singurul care poate face transferuri. Asta e. Trebuie s-o luăm ca atare. Vom încerca să ţinem pasul. Vom vedea ce putem aduce până la finalul campaniei de transferuri. Încercăm să ne batem cu cei care investesc cel mai mult, CFR și Steaua. Noi avem forţa grupului", spus Contra la Digi Sport.