LIGA I. Dinamo A ZDROBIT-O pe Concordia Chiajna, în deplasare. „Roș-albii” au reușit o repriză de vis

Dinamo s-a impus cu scorul de 4-0 în confruntarea cu formația concordia Chiajna, disputată, sâmbătă, în etapa a 10-a a play-out-ului Ligii I.

Dinamo a trecut la pas de Concordia Chiajna, în deplasare, în runda a 10-a a play-out-ului Ligii I Betano. Oaspeții au rezolvat meciul în primele 45 de minute, după o repriză în care le-a ieșit totul și au punctat prin Antun Palici (8), Diogo Salomao (23 - penalty și 44) și Ivan Pesici (26). În partea a doua nu s-a mai marcat, air „câinii” au bifat o victorie categorică. Echipa din Ștefan cel Mare este lideră în paly-out, cu 47 de puncte, și este urmată de Sepsi (32) și FC Botoșani (32, un meci mai puțin disputat).