LIGA I. CFR Cluj - Steaua 2-0. Ardelenii au câștigat derby-ul etapei a 16-a, „roș-albaștrii” au căzut de pe podium

Formația CFR Cluj s-a impus, duminică, în Gruia, în partida cu Steaua, scor 2-0, din cadrul etapei a 16-a a campionatului intern.

CFR Cluj a câștigat cu scorul de 2-0 meciul jucat, duminică, pe teren propriu, cu Steaua, în runda a 16-a a Ligii I. Golurile gazdelor au fost reușite de Bruno, în minutul 32, și Păun, în minutul 81, iar campioana en-titre a înregistrat cea de-a treia înfrângere a sezonului în campionatul intern. După acest succes, CFR Cluj ocupă cea de-a 8-a poziție, cu 20 de puncte, iar Steaua se află pe locul al 4-lea, cu 27 de puncte.

„Cel mai important e că am făcut un joc bun. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru evoluţia lor şi pentru agresivitate. Steaua n-a putut juca pentru că noi am făcut-o foarte agresiv. Vrem să câştigăm fiecare joc”, a spus Francisc Dican, antrenorul echipei CFR Cluj, la Digi Sport.