LIGA I. Astra Giurgiu - Concordia Chiajna, 2-2. Echipa lui Protasov, blocată pe teren propriu

Astra Giurgiu a remizat, în această după-amiază, pe teren propriu, în compania celor de la Concordia Chiajna, scor 2-2, într-un meci din cadrul rundei a 18-a a Ligii I.

Astra Giurgiu a călcat strâmb, astăzi, în meciul jucat acasă, împotriva celor de la Concordia Chiajna, scor 2-2. Gazdele au deschis scorul prin Fatai (39), dar au fost egalate după golul lui Wellington (76). Fatai și-a mai adus încă o dată echipa în avantaj (90+1), apoi, în al cincilea minut al prelungirilor, Wellington a realizat și el „dubla”. În minutul 78, Marius Șumudică, antrenorul oaspeților, a fost trimis în tribune din cauza protestelor.

„Ştiam că cei de la Chiajna au o echipă bună şi periculoasă. În prima repriză nu au ajuns la poartă şi nu au avut ocazii. Prima parte ne-a aparţinut, dar avem probleme pentru că nu avem multe ocazii. Apoi le-am dat ocazia să vină cu mingi în careul nostru şi de aceea am primit gol”, a spus, la final, Oleg Protasov, antrenorul Astrei