LIGA EUROPA. Astra Giurgiu - West Ham, 1-1. Campioana a obținut un egal în prima manșă a play-off-ului. Calificarea se decide la Londra

Astra Giurgiu a remizat, joi, pe teren propriu, scor 1-1, cu West Ham United, în prima manșă a play-off-ului Ligii Europa. Returul se va disputa săptămâna viitoare, la Londra.

Astra Giurgiu și West Ham United au încheiat la egalitate, scor 1-1, partida disputată, joi, în play-off-ul Ligii Campionilor. Englezii au deschis scorul în prima repriză, prin Mark Noble, cel care a transformat un penalty în minutul 45, gazdele au egalat datorită lui Denis Alibec, în minutul 83. Returul va avea loc la Londra, săptămâna viitoare, pe 25 august. La acest meci, Marius Șumudică a primit permisiunea de a lua loc pe banca Astrei.

În sezonul trecut, în turul 3 preliminar al Ligii Europa, Astra a eliminat-o pe West Ham, scor 2-2 și 2-1.