LIGA CAMPIONILOR. Real Madrid A COPLEȘIT-O pe Juventus, la Torino. Cristiano Ronaldo, evoluție MAGNIFICĂ și gol din „FOARFECĂ”

Real Madrid a câștigat cu 3-0 confruntarea cu Juventus Torino, disputată, marți, în deplasare, în prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor.

Real Madrid a făcut spectacol în meciul cu Juventus Torino, desfășurat, marți, în turul sferturilor de finală ale Ligii Campionilor. Deținătoarea trofeului în ultimii doi a câștigat cu 3-0, după ce Cristiano Ronaldo a punctat în minutele 3 și 64 (al doilea gol a fost reușit dintr-o „foarfecă”), iar Marcelo și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor (72). În minutul 66, Paulo Dybala a fost eliminat, pentru cumul de cartonașe.

În cealaltă partidă a serii, Bayern s-a impus pe terenul Sevillei, scor 2-1. Gazdele au deschis scorul prin Pablo Sarabia (31), germanii au întors soarta meciului, grație autogolului lui Jesus Navas (37) și reușitei lui Thiago Alcantara (68). Miercuri au loc celelalte două meciuri din sferturile de finală: Barcelona - Roma și Liverpool - Manchester City.