LIGA CAMPIONILOR. Meciuri cu final neașteptat și SPECTACOL TOTAL la Madrid și Gelsenkirchen. Juventus, RĂPUSĂ de Atletico, City a întors INCREDIBIL cu Schalke

Atletico Madrid s-a impus cu scorul de 2-0 în fața celor de la Juventus Torino, într-o confruntare disputată, miercuri, pe teren propriu, în „optimile” Ligii Campionilor.

Atletico Madrid a învins cu 2-0 în partida jucată, miercuri, acasă, împotriva celor de la Juventus Torino, în „optimile” Ligii Campionilor. Diferența a fost făcută, în final, de golurile înscrise de Jose Gimenez (78) și Diego Godin (83).

În cealaltă partidă a serii, Manchester City a învins-o pe Schalke 04 Gelsenkirchen, în deplasare, scor 3-2. Oaspeții au deschis scorul prin Kun Aguero (18), gazdele au întors rezultatul până la pauză, grație lui Nabil Bentaleb (38 și 45 - ambele din penalty). În repriza a doua, englezii au rămas fără Nicolas Otamendi, eliminat în minutul 68, dar au marcat de două ori, prin Leroy Snae (85) și Raheem Sterling (90). Meciurile retur se vor juca pe 12 martie.