LIGA CAMPIONILOR. Liverpool - Ludogoreț, 2-1. La debut, bulgarii au fost la un pas de un rezultat istoric. IATĂ rezultatele complete

Ludogoreț, echipa bulgară care a eliminat-o pe Steaua în play-off-ul Ligii Campionilor, a pierdut dramatic, în această seară, meciul disputat în deplasare, la Liverpoo, scor 1-2.

Liverpool a câștigat foarte greu meciul disputat, marți, pe teren propriu, în grupele Ligii Campionilor, cu bulgarii de la Ludogoreț, scor 2-1. „Cormoranii” au deschis scorul abia în minutul 82, prin Balotelli, dar oaspeții au egalat prin Abalo (90+1). Victoria gazdelor a fost adusă de Gerrard, în minutul 90+3, din penalty. În cealaltă partidă a Grupei B, Real Madrid a desființat-o pe FC Basel, pe „Santiago Bernabeu”, scor 5-1.

Iată rezultatele înregistrate, marți, în prima etapă a Ligii Campionilor:

Grupa A

Juventus - Malmo 2-0 C. Tevez (59 și 90)

Olympiakos Pireu - Atletico Madrid 3-2 Masuaku (13), Affelay (31), Mitroglou (73) / Mandukici (38), Griezmann (86)

Grupa B

Real Madrid - FC Basel 5-1 Suchy (14 - autogol), Bale (30), C. Ronaldo (31), J. Rodriguez (37), Benzema (79) / D. Gonzalez (38)

Liverpool - Ludogoreț 2-1 Balotelli (82), Gerrard (90+3 - penalty) / Abalo (90+1)