LIGA CAMPIONILOR. Cristiano Ronaldo, EROU pentru Real Madrid, în partida cu Bayern Munchen. Borussia Dortmund a fost învinsă de AS Monaco

LIGA CAMPIONILOR. Cristiano Ronaldo, EROU pentru Real Madrid, în partida cu Bayern Munchen. Borussia Dortmund a fost învinsă  de AS Monaco

Bayern Munchen a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, de Real Madrid, scor 1-2, în prima manșă a sferturilor de finale ale Ligii Campionilor.

Bayern Munchen a pierdut meciul cu Real Madrid, disputat, miercuri, pe „Allianz Arena”, în prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor. Bavarezii au cedat cu scorul de 1-2 și și-au diminuat șansele de-a evolua în semifinalele competiției. Nemții au deschis scorul în prima repriză prin Arturo Vidal (25), dar „galacticii” au întors meciul, grație „dublei” lui Cristiano Ronaldo, din minutele 47 și 77. În minutul 45, Vidal a ratat o lovitură de la 11 metri, iar în ultima jumătate de oră, Bayern a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Javi Martinez.

Pe „Vicente Calderon”, Atletico Madrid s-a impus la limită, scor 1-0, în partida cu Leicester, gol marcat de Antoine Griezmann, în minutul 28, din penalty.

Amânat din cauza atentatului de marți, meciul dintre Borussia Dortmund și AS Monaco s-au încheiat cu victoria francezilor, scor 2-3. Golurile au fost marcate de Ousmane Dembele (57) și Shinji Kagawa (84), respectiv Kylian Mbappe (19 și 79) și Sven Bender (45 - autogol). În minutul 17, Tavares Fabinho a irosit o lovitură de la 11 metri.