PRELIMINARII CM. Italia A CÂȘTIGAT în Macedonia în minutele de prelungire, Turcia a plecat fără puncte din Islanda

Italia s-a impus cu mari emoții în deplasarea din Macedonia, scor 3-2, în preliminariile Campiontului Mondial din 2018. Islanda a învins Turcia, scor 2-0.

Naționala Italiei a tremurat serios până să obțină cele trei puncte în confruntarea cu Macedonia, disputată, duminică, la Skopje. Oaspeții au fost conduși cu 2-1 după ce au deschis scorul și au marcat golul victoriei în minutele de prelungire. Islanda a câștigat partida jucată pe teren propriu, cu Turcia, scor 2-0.

Iată rezultatele de duminică:

GRUPA D

Serbia - Austria 3-2 Mitrovici (6 și 23), Tadici (74) / Sabitzer (16), Janko (62)

Moldova - Iralnda 1-3 Bugaiov (45+1) / Long (2), McClean (69 și 76)

Țara Galilor - Georgia 1-1 Bale (10) / Okriashvili (57)

Clasament după etapa a 3-a 1. Serbia (7p), 2. Irlanda (7p), 3. Țara Galilor (5p), 4. Austria (4p), 5. Georgia (1p), 6. Moldova (0p)

GRUPA G

Albania - Spania 0-2 Diego Costa (55), Nolito (63)

Macedonia - Italia 2-3 Nestorovski (57), Hasani (59) / Belotti (24), Immobile (75, 90+2)

Israel - Liechetenstein 2-1 Hemed (4, 16) / Goppel (49)

Clasament: 1. Spania (7p), 2. Italia (7p), 3. Albania (6p), 4. Israel (6p), 5. Macedonia (0p), 6. Liechtenstein (0p)

GRUPA I

Finlanda - Croația 0-1 Mandzukici (18)

Islanda - Turcia 2-0 Toprak (42 - autogol), Finnbogason (45)

Ucraina - Kosovo 3-0 Rrahmani (31 - autogol), Yarmolenko (81), Rotan (87)

Clasament: 1. Croația (7p), 2. Islanda (7p), 3. Ucraina (5p), 4. Turcia (2p), 5. Finlanda (1p), 6. Kosovo (1p)