Ianis Hagi, „dublă” fabuloasă în Europa League! Rezultatele serii | VIDEO

Prima manșă a șaisprezecimilor Europa League s-a consumat joi. Ianis Hagi a reușit să-și treacă de două ori numele pe lista marcatorilor în această rundă a competiției.

La Glasgow, Rangers și Sporting Braga au fost protagonistele unui meci fabulos. După ce portughezii au condus pe „Ibrox” cu 2-0 (goluri marcate în minutele 11 și 59), scoțienii s-au impus, în final cu 3-2. Ianis Hagi a marcat primul gol al lui Rangers, cu un șut la colțul scurt care a prins și bara laterală, în minutul 66. Apoi, Rangers a reușit egalarea prin Joe Aribo (75), iar în minutul 82, fiul „Regelui” a adus victoria echipei sale, dintr-o execuție norocoasă din lovitură liberă. (VIDEO, cu golurile marcate de Ianis)

Rezultatele serii, în Europa League:

Ludogorets - Inter 0-2 (Eriksen 71, Lukaku 90+4-penalty)

Club Brugge - Manchester United 1-1 (Dennis 15 / Martial 36)

Sporting - Istanbul Basaksehir 3-1 (Coates 3, Sporar 44, Vietto 51 / Visca 77-penalty)

Getafe - Ajax 2-0 (Deyverson 38, Kenedy 90+3)

Eintracht Frankfurt - Salzburg 4-1 (Kamada 12, 43 și 53, Kostic 56 / Hwang Hee Chan 85-penalty)

FC Copenhaga - Celtic 1-1 (N'Doye 52 / Edouard 14)

Şahtior Doneţk - Benfica 2-1 (Alan Patrick 56, Kovalenko 72 / Pizzi 67-penalty)

CFR Cluj - Sevilla 1-1 (Deac 59-penalty / El Nesyri 82)

Wolfsburg - Malmö 2-1 (Brekalo 49, Thelin 62-autogol / Thelin 47-penalty)

Roma - Gent 1-0 (Perez 13)

Rangers - Sporting Braga 3-2 (Ianis Hagi 67 și 82, Aribo 75 / Fransergio 11, Ruiz 59)

Wolverhampton - Espanyol 4-0 (Jota 26, 67 și 81, Neves 52)

AZ Alkmaar - LASK Linz 1-1 (Koopmeiners 86-penalty / Raguz 26)

Olympiakos - Arsenal 0-1 (Lacazette 81)

APOEL Nicosia - FC Basel 0-3 (Petretta 16, Stocker 53, Arthur 66)

Bayer Leverkusen - Porto 2-1 (Alario 29, Havertz 57 / Luis Diaz 63)