FOTBAL EUROPEAN. Tottenham și Arsenal au remizat SPECTACULOS în derbyul Londrei. Leicester rămâne pe prima poziție în Premier League

Tottenham și Arsenal au încheiat la egalitate, socr 2-2, derby-ul jucat, astăzi, în cadrul etapei a 29-a din Premier League. Ambele formații păstrează în continuare șanse la câștigarea titlului.

Tottenham a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, în compania concitadinei Arsenal (scor 2-2), în runda a 29-a din campionatul Angliei. Oaspeții au condus la pauză, după golul lui Ramsey (39), iar în partea a doua, gazdele au revenit prin Alderweireld (60) și Kane (62). „Tunarii” au obținut un puncte, pentru că Alexis Sanchez a egalat în minutul 86. Înt-ro altă partidă, Manchester City s-a impus, pe teren propriu, scor 4-0, în fața celor de la Aston Villa (Toure - 48, Aguero - 50 și 60 și Sterling (66).

În partea superioară, clasamentul arată astfel: 1. Leicester (57 - un meci mai puțin disputat), Tottenham (55), Arsenal (52), Manchester City (50).