FOTBAL EUROPEAN. Real Madrid - Atletico Madrid, 1-2. „Galacticii” au două înfrângeri în trei etape

Real Madrid a pierdut, sâmbătă seară, meciul disputat pe teren porpriu, cu rivalii de la Atletico Madrid, scor 1-2. Echipa lui Carlo Ancelotii a bifat cel de-al doilea eșec consecutiv.

După ce le-a suflat celor de la Real Madrid Supercupa Spaniei (1-1 și 1-0), Atletico Madrid s-a impus, sâmbătă, și în partida din Primera Division, scor 2-1. Campioana en-titre a deschis scorul în minutul 10, prin Tiago, dar gazdele au egalat prin Cristiano Ronaldo, după ce portughezul a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 26. În partea secundă, Turan a marcat golul victoriei, cu un sfert de oră înainte de final. Real Madrid a ajuns, după trei runde, la cel de-al doilea eșec consecutiv. În etapa precedentă, „galacticii” au fost învinși, în deplasare, de Real Sociedad, scor 2-4.