FOTBAL EUROPEAN. DEZASTRU pentru Arsenal Londra. „Tunarii” au fost UMILIȚI de Manchester City, mulți fani AU BOICOTAT DERBY-ul

Arsenal Londra a pierdut la scor de neprezentare, scor 0-3, partida jucată, joi, pe teren propriu, cu Manchester City, în etapa a 28-a din Premier League.

Arsenal Londra continuă să agonizeze în Premier League și a fost învinsă categoric de Manchester City, joi, în etapa a 28-a a campionatului Angliei. Oaspeții, antrenați de Pep Guardiola s-au impus cu 3-0, golurile fiind marcate în prima repriză de Bernardo Silva (15), David Silva (28) și Leroy Sane (33). Pentru ca dezastrul să fie complet, gazdele au ratat o lovitură de la 11 metri, prin Aubameyang, în minutul 53. Mulți fani ai „tunarilor” au boicotat meciul, nemulțumiți de rezultatele din acest sezon, dar și pentru că antrenorul Arsene Wenger nu este concediat. City este pe primul loc în clasament, cu 75 de puncte, și e urmată de United (59, un meci mai puțin disputat). Arsenal se află pe locul 6, cu 45 de puncte.