FOTBAL EUROPEAN. Cordoba - Real Madrid, 1-2. Meci DRAMATIC pentru echipa lui Florin Andone. Românul a dat-o în bară

Real Madrid s-a impus, astăzi, în cadrul etapei a 20-a din Primera Division, pe terenul formației Cordoba, scor 2-1. Atacantul Florin Andone a fost titular și a lovit bara transversală în minutul 68.

Cordoba, echipa lui Florin Andone, a fost foarte aproape să termine neînvinsă disputa de astăzi, de pe teren propriu, cu cei de la Real Madrid, Gazdele, la care atacantul român a fost titular, au deschis scorul în minutul 3, după ce Ghilas a transformat o lovitură de la 11 metri. „Galacticii” au restabilit egalitatea după un corner, prin Benzema (25), iar în partea secundă, Florin Andone putea să facă 2-1, dar mingea trimisă de el a lovit bara transversală (68). În minutul 82, Cristiano Ronaldo a fost eliminat de pe teren, după ce și-a lovit un adversar, dar chiar și în inferioritate numerică, Real s-a impus și a obținut ele trei puncte. Bale a marcat și el de la punctul cu var, în minutul 89, iar madrilenii au 48 de puncte după 20 de runde (un meci mai puțin disputat) și sunt pe primul loc. Corodba se află în zona retrogradării, pe poziția a 14-a, cu 18 de puncte.