FOTBAL EUROPEAN. Barcelona a plecat doar cu un punct de la Villarreal și se îndepărtează de titlu. Messi a reușit o execuție FANTASTICĂ. VIDEO

FC Barcelona a obținut doar o remiză, scor 1-1, în partida cu Villarreal, disputată, duminică, în etapa a 17-a a Primerei Division. Catalanii au ajuns pe locul 3.

FC Barcelona a obținut un punct, la finalul confruntării cu Villarreal, disputată duminică, în etapa a 17-a a Primerei Division. În primele 45 de minute nu s-a marcat și gazdele au deschis scorul în actul secund, prin Nicola Sanson (50). Catalanii au presat, au ratat câteva ocazii bune de egalare, dar cel care a trimis mingea în poarta celor de la Villarreal a fost Lionel Messi, în minutul 90. Argentinianul a catapultat o minge, la vinclu, din lovitură liberă, de 17 metri. În minutul 90+4, Jaume Costa, jucătorul gazdelor, a fost eliminat. În clasament, pe primul loc se află Real Madrid cu 40 de puncte și un meci mai puțin disputat. „Galacticii” sunt urmați de FC Sevilla 36 de puncte și FC Barcelona 35.