FOTABL EUROPEAN. EPISOD nemaivăzut pe un stadion. Un jucător de la Real Madrid a plecat la vestiare în timpul meciului

Real Madrid a câștigat, sâmbătă, partida disputată, în deplasare, cu Eibar, scor 2-1, iar Sergio Ramos a lipsit cinci minute de pe teren.

Real Madrid s-a impus, sâmbătă, cu 2-1, în deplasarea de la Eibar, în etapa a 28-a a Primerei Division. „Galacticii” au deschis scorul prin Cristiano Ronaldo (34), gazdele au egalat datorită lui Ivan Ramis (50), iar oaspeții au marcat golul victoriei grație aceluiași Cristiano Ronaldo (84). În minutul 73, Sergio Ramos, jucătorul oaspeților, a plecat de pe teren, s-a dus la vestiare, și a revenit după 5 minute. Zinedine Zidane efectuase cele 3 schimbări și a explicat în conferința de presă că fotbalistul său a avut nevoie la toaletă.