FCSB - Poli Iași, 0-1. Înfrângere umilitoare pentru Becali, în Ghencea

FCSB - Poli Iași, 0-1. Înfrângere umilitoare pentru Becali, în Ghencea FCSB. Sursa foto: Instagram/ fcsbofficial

FCSB, echipă finanțată de Gigi Becali, a pierdut înfruntarea cu Poli Iași, pe stadionul din Ghencea, cu scorul de 0-1. Trebuie menționat că FCSB a jucat cu un om în minus aproape o oră.

FCSB, învinsă pe Ghencea

În ciuda unei posesii superioare a mingii - FCSB 70%, Poli Iași 30%, care s-a păstrat, cu mici variații, pe tot parcursul meciului - ieșenii au fost cei care au deschis scorul în minutul 27.

Mihai Bordeianu a marcat dintr-un șut deviat, cu piciorul stâng, din pasa dată de Andrei Gheorghita. Scorul a rămas de 1-0 până la finalul partidei.

Apoi Darius Olaru a fost eliminat în minutul 36, după ce și-a lovit un adversar cu piciorul în zona intimă.

Până în minutul 60, Becali a epuizat toate schimbările.

Echipe de start:

FCSB:

Târnovanu - Pantea, Dawa, Ngezana, Panțîru - Lixandru, Ad. Șut - Ștefănescu, Olaru, Al. Băluță - D. Popa

Rezerve: A. Vlad - V. Crețu, Fl. Tănase, Miculescu, Kiki, Edjouma, Chiricheș, Pandele, Baeten, Radunovic, Alhassan

Antrenor: Elias Charalambous

Alexandru Pantea revine pe teren după o accidentare teribilă. Ultimul meci al fundașului de 20 de ani a fost pe 11 februarie 2024.