FOTBAL EUROPEAN. Manchester United a DESFIINȚAT campioana, într-o singură repriză. Mourinho a reușit cel mai bun meci de când îi antrenează pe „diavoli”

Manchester United s-a impus categoric, scor 4-1, în partida cu Leicester, disputată, sâmbătă, în cadrul etapei a 6-a a campionatului Angliei.

Manchester United a reușit, sâmbătă, cea mai bună partidă sub comanda lui Jose Mourinho. „Diavolii” s-au impus cu scorul de 4-1 în runda a 6-a din Premier League, în disputa cu Leicester, campioana sezonului trecut. Gazdele au rezolvat meciul în prima parte, după reușitele lui Chris Smalling (22), Juan Mata (37), Marcus Rashford (40) și Paul Pogba, în minutul 42. Oaspeții n-au mai putut în partea secundă decât să reducă din diferență, datorită golului înscris de Demarai Gray (59).