Echipa lui Gheorghe Hagi, la a treia ÎNFRÂNGERE consecutivă pe teren propriu. „Regele” a luat foc: „Suntem cobai. N-ați văzut ce s-a întâmplat?”

FC Viitorul a pierdut, luni, meciul disputat pe teren propriu, cu Pandurii Târgu Jiu, scor 1-3, în etapa a 26-a a Ligii I. La final, Gheorghe Hagi a criticat vehement arbitrajul.

FC Viitorul a încheiat cu un eșec sezonul regulat din Liga I. Dobrogenii au fost învinși, luni, pe teren propriu, de Pandurii Târgu Jiu, scor 1-3. Oaspeții au punctat prin Hora (48), Ropotan (75) și Mrzljak (84), iar gazdele au punctat prin Tănase, în minutul 77. FC Viitorul a înregistrat, astfel, cel de-al treilea eșec consecutiv, acasă, precedentele fiind înregistrate la jocurile cu steaua (scor 0-1) și CSMS Iași (scor 1-2). La final, Gheorghe Hagi, antrenorul și patronul celor de la FC Viitorul, a criticat arbitrajul lui Adrian Cojocaru. „Regele” a reclamat un penalty neacordat în minutul 82, la un duel între Nicoliță și Grecu. „Vorbiți despre arbitraj! N-ați văzut ce s-a întâmplat?! Noi suntem cobai. Comentați voi ce a fost, eu nu mai zic nimic. Totul e foarte clar. Suntem prea mici, asta e! Suntem prea mici. Noi jucăm fotbal. Dacă s-a început cu astea... Ce va fi va fi, noi încercăm să jucăm fotbal. Dacă se întâmplă așa, ce șansă să mai avem? Am avut penalty clar la Nicoliță. Dacă ăla nu e penalty, eu mă las de antrenorat. Eu mă las de fotbal, dacă ăla nu e penalty! Ei trebuiau să ia și un galben în prima repriză. Suntem echipa cea mai dezavantajată din Liga 1. N-ați văzut ce ne-au făcut la Ploiești, cu Steaua? Ce-a fost aici cu Steaua... torpile! Noi doar participăm în play-off. Pa-pa!”, a spus Hagi la Digi Sport.