Dinamo a pierdut amicalul cu scoțienii de la Hearts, scor 1-2

„Câinii” au fost învinși, pentru prima dată, în această vară, de scoțienii de la Hearts, scor 1-2. În primele două jocuro, trupa lui Flavius Stoican obținuse trei victorii.

Dinamo a pierdut, astăzi, meciul de pregătire susținut cu echipa scoțiană Hearts of Midlothian (liga secundă), scor 1-2. Nicholson a deschis scorul la puțin timp de la debutul întâlnirii, în minutul 2, iar „roș-albii” au egalat prin Bilinski (14). Scorul final a fost stabilit de Oliver, în minutul 22.

În primele trei jocuri de pregătire, din această vară, Dinamo a obținut trei victorii: 5-2 cu Cheadle Town, 5-2 împotriva celor de la Gap Connah's Quay și 2-1 contra echipei Stalybridge Celtic. Pe 8 iulie, dinamoviștii vor evolua împotriva bulgarilor de la Ludogoreț.