DAN NEGRU, REACȚIE DURĂ după înjurătura fotbalistului Alex Maxim:„Să-și toarne pe p*** despre care vorbea (...)”

Prezentatorul Dan Negru a avut, pe pagina sa de Facebook, o reacție dură după ce jucătorul Alex Maxim, a înjurat suporterii echipei naționale, după momentul singurului gol, la meciul cu Armenia. Mai exact, imediat după ce a înscris în minutul 90+1 golul care a adus victoria României, Maxim s-a bucurat, înjurând suporterii naţionalei. Camerele de luat vederi au surprins exact momentul în care mijlocaşul legitimat la Mainz le-a transmis fanilor: „Tăceţi în p*** mea!“.

,,Alex Maxim m-a înjurat aseară."Tăceți in p..la mea". Intr-un fotbal civilizat, șefii lui Maxim de la FRF ar trebui sa-și ceara scuze pentru gestul angajatului lor. N-o vor face. Așa ca eu ii recomand domnului Maxim un produs pe care l-am văzut la reclame, imediat după meci: detergentul CILIT. Sa-și toarne pe penisul despre care vorbea puțin CILIT ca sa nu mai trebuiască sa o frece atata pe teren...,,, a scris, dezamăgit, Dan Negru pe pagina sa de facebook.

Suporterii, nemulţumiţi de jocul dezamăgitor al României, începuseră cu huiduielile înainte ca Maxim să puncteze. După meci, marcatorul tricolorilor a venit în faţa jurnaliştilor şi a încercat să-şi justifice ieşirea nervoasă

România s-a chinuit cu Armenia şi publicul şi-a pierdut răbdarea

Pe final, fanii i-au cerut demisia lui Christoph Daum şi i-au fluierat pe jucătorii schimbaţi. Golul abia în minutul 90+1. Alex Maxim, jucător intrat în repriza a doua, a înscris cu călcâiul şi s-a descătuşat.

Însă reuşita lui a fost umbrită de un gest foarte urât. Maxim s-a îndreptat înspre publicul din zona porţii Armeniei, a pus degetul pe buze şi a scăpat şi o înjurătură: ”Tăceţi în p... mea!!!”. Maxim nu s-a calmat însă. După fluierul final, s-a luat la ceartă cu Stanciu, căruia i-a reproşat modul în care a tratat mai multe faze şi a continuat să înjure.

Alexandru Maxim și-a cerut scuze după înjurătura trasă suporterilor

Fotbaliștii Cosmin Moți și Alexandru Maxim și-au cerut public scuze suporterilor echipei naționale a României, prin intermediul unui comunicat postat pe site-ul Federației Române de Fotbal, în urma incidentelor din finalul jocului România - Armenia, de vineri seara, din preliminariile Cupei Mondiale 2018.

''Îmi pare rău că după încheierea jocului am răspuns cu aceeași monedă unor cuvinte jignitoare venite din partea unui spectator care și-a amintit de trecutul meu de dinamovist. Regret că am reacționat la nervi și aș vrea ca suporterii echipei naționale să știe că, în ciuda acestui moment în care mi-am pierdut luciditatea, îi respect și îi apreciez. Noi, fotbaliștii, jucam pentru fani, așa că ne-am dori întotdeauna să îi facem fericiți'', a spus, la rândul său, Cosmin Moți.

Naționala României a învins greu echipa Armeniei, cu scorul de 1-0 (0-0), vineri seara, pe Arena Națională din București, în Grupa E a preliminariilor Cupei Mondiale de fotbal din 2018, după un gol marcat în prelungiri. Tricolorii s-au impus prin golul marcat de Alexandru Maxim (90+1), intrat pe teren în min. 81, în locul lui Bogdan Stancu. Cosmin Moți nu a jucat în acest meci.