Barbatul, în varsta de 69 de ani, avea probleme cardiace, iar emoțiile meciului i-au provocat un atac de cord. Suporterul urmărea meciul într-un bar din apropierea stadionului Mineirao din Belo Horizonte când i s-a facut rău și a fost dus la spital, unde a murit după doua ore, scrie HotNews.ro.

Brazilia a câștigat meciul cu 3-2 la penalty-uri, și va întâlni Columbia în sferturi.

Ieri s-a disputat și meciul dintre Columbia și Uruguay, încheiat cu victoria naționalei columbiene. După calificarea echipei Columbiei în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal, o tânără în vârstă de 25 de ani a murit după ce a fost lovită de un glonţ rătăcit în timpul manifestărilor de bucurie de la Bogota.