Multe dintre meciurile de la turneu final au fost echilibrate, iar dintre cele alese pentru concursul evz.ro, doar şapte s-au încheiat la o diferenţă de scor mai mare de un gol.

Ultimii câştigători ai concursului au fost Joita Elena-Carmen, Andronache Constantin-Adrian, Spataru Dan şi Neacsu Stan, ei având încredere în Spania în finala Cupei Mondiale cu Olanda. Ibericii au câştigat greu, cu scorul de 1-0, în urma reuşitei din prelungirile meciului semnate de Andres Iniesta.
În fiecare zi pe durata Campionatului Mondial (11 iunie – 11 iulie 2010), echipa evz.ro a pus în joc unul sau mai multe dintre cele 35 de vouchere în valoare de 300 RON, oferite de Carrefour România. Pe parcursul concursului, 11.600  de oameni s-au înscris pentru a putea câştiga premiile puse în joc.

CÂŞTIGĂTORII CONCURSULUI EVZ.RO:

Vineri (11 iunie) – Petre Sorin Nazarovici (Africa de Sud – Mexic 1-1)
Sâmbătă (12 iunie) – Andrei Sergiu Tropan (Argentina – Nigeria 1-0)
Duminică (13 iunie) – Laura Sandru (Serbia – Ghana 0-1)

Luni (14 iunie) – Diana Raluca Patru (Italia – Paraguay  1-1)
Marţi (15 iunie) – Nicolae Martin (Coasta de Fildeş-Portugalia 0-0)
Miercuri (16 iunie) – Mircea Batista (Spania – Elveţia 0-1)
Joi (17 iunie) – Stan Neacşu (Franţa-Mexic 0-2)
Vineri (18 iunie) – Petrică Roşu (Serbia-Germania 1-0)
Sâmbătă (19 iunie) – Alexandra Corlan (Camerun-Danemarca 1-2)
Duminică (20 iunie) – Irina Bucşan (Brazilia-Coasta de Fildeş 3-1)

Luni (21 iunie) – Radu Andrei Păun (Chile-Elveţia 1-0)
Marţi (22 iunie) – Cristian Ghinoiu (Argentina-Grecia 2-0)
Miercuri (23 iunie) – Cristian Prutescu (Ghana – Germania 0-1)
Joi (24 iunie) – Joita Adrian Ionut (Japonia – Danermarca 3-1)
Vineri (25 iunie) – Iuliana Soare (Chile-Spania 1-2)
Sâmbătă (26 iunie) – Marian Andrei Căpăţână (Ghana-SUA 2-1)
Duminică (27 iunie) – Ferenc Baricz (Germania-Anglia 4-1)

Luni (28 iunie) – Zahariea Victor (Brazilia-Chile 3-0)
Marţi (29 iunie) – Alexandru Ciupercă (Spania-Portugalia 1-0)
Vineri (2 iulie) – Savioli Eduardo, Diaconu Marilena, Bejan Alexandra (Olanda – Brazilia 2-1)
Sâmbătă (3 iulie) – Luca Voicu Dorel (Argentina- Germania 0-4)

Marţi (6 iulie) – Circiumaru Camelia Florentina, Tudor Giorgica Ion şi Teaca Marian (Olanda-Uruguay 3-2)
Miercuri (7 iulie) – Ilie Antonio Revelinio (Spania – Germania 1-0)

Sambata (10 iulie) – Anghel Cristina, Miron Ilie şi Parau Valentin (Germania – Uruguay 3-2)
Duminica (11 iulie) – Joita Elena-Carmen, Andronache Constantin-Adrian, Spataru Dan, Neacsu Stan (Spania – Olanda 1-0)