Claudiu Keșeru ia în calcul să plece de la UTA Arad. A răbufnit după meciul disputat cu FCSB Sursa: Facebook/ Claudiu Keșeru

Claudiu Keșeru, în vârstă de 35 de ani, se gândește să părăsească UTA Arad și să plece la alt club de fotbal în pauza competițională din iarnă. Jucătorul a răbufnit după înfrângerea din meciul disputat cu FCSB, scor 2-1.

Claudiu Keșeru nu este printre favoriții antrenorului Ilei Poenaru. El a fost introdus pe teren abia în minutul 78, atunci când a și marcat singurul gol pentru echipa arădeană.

Claudiu Keșeru, cu gândul la schimbarea echipei

După situația din meciul cu FCSB, atacantul de la UTA a mărturisit că ia în calcul o posibilă schimbare a echipei în pauza competițională din această iarnă.

El a precizat că pe teren face tot ce este posibil și că vrea să marcheze de fiecare dată, însă mai departe totul ține de antrenor.

„Nu sunt antrenor, nu pot să îmi dau cu părerea ce se întâmplă, ce nu merge la echipă. Las antrenorul să își dea cu părerea. În acele 10 minute pe care le joc în ultimul timp fac tot posibilul, intru cu determinare. Nu sunt eu cel care ia deciziile”, a precizat Keșeru.

Vorbind despre performanțele sale, atacantul a exclus orice posibilitate de a se retrage din fotbal. El a dat asigurări că atât timp cât are plăcere pe teren va juca în continuare, fie că e la UTA Arad, fie că e la altă echipă.

Întrebat dacă va fi folosit mai mult în meciurile de Cupă, Keșeru a avut o reacție sinceră: „E o situație penibilă... Bineînțeles că mă gândesc să merg la alt club. Nu am venit aici pentru bani, e cel mai mic contract din cariera mea. Când se va termina contractul, în decembrie, vom discuta”.

Primul meci a lui Keșeru contra FCSB

Claudiu Keșeru a făcut în trecut parte din FCSB. El a povestit că primul meci împotriva foștilor colegi a fost plin de emoții.

Emoție am mereu, când nu voi mai avea, mă voi lăsa. Sunt prezente emoțiile! Astăzi a fost special. Era prima dată când intram în celălalt vestiar pe Arena Națională. Nu vă pot descrie sentimentele, m-au năvălit foarte multe simultan”, a spus atacantul UTA, potrivit gsp.ro.