ACCIDENTARE Horror. Unul dintre cei mai mari ATACANȚI ai Europei a fost lovit FOARTE DUR și riscă să-și piardă un ochi. VIDEO

Robin van Persie, atacantul echipei Fenerbahce, a fost accidentat foarte dur, duminică, și riscă să-și piardă un ochi, după cum anunță presa turcă.

Robin van Persie, unul dintre cei mai importanți atacanți au ultimului deceniu, a avut mare ghinion, în timpul partidei pe care Fenerbahce, echipa la care este legitimat, a disputat-o cu Akhisar, duminică, în deplasare, în campionatul Turceii. Oaspeții s-au impus cu scorul de 3-1, dar bucuria a fost umbrită de accidentarea groaznică suferită de atacantul olandez, care deschisese scorul în minutul 26. Van Persie a fost lovit în față, de un adversar, și a părăsit terenul, în minutul 39. Conform presei din Turcia, jucătorul a primit îngrijiri medicale abia după 15 minute și a fost supus unei intervenții chirurgicale. Van Persie riscă să-și piardă un ochi, susțin ziariștii turci.

Van Persi, 33 de ani, a mai evoluat pentru Feyenoord, Arsenal Londra și Manchester United. În naționala Olandei a strâns 101 selecții și a marcat 50 de goluri.